Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadar?

Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadar?

İnsanlar bazı zamanlar yorucu hayat temposuna ayak uyduramayabilirler. Ayak uyduramadıklarından dolayı psikolojik ve ruhsal anlamda bundan çabucak etkilenebilirler. Bu tarz durumlarda en çok ihtiyaç duyulan şey aslında terapidir.

Kimi zaman insanlar terapilere gitmeye çekinir, sanki bu durum yanlış bir şeymiş gibi düşünürler. "Hayır, ben hasta falan değilim!" gibi düşüncelere girebilirler. Oysa ki terapi almak sanıldığının aksine sağlıklı insanların bile geldiği bir yerdir. Bazen insanlar her ne kadar sağlıklı olduklarını düşünseler de ne yazık ki en büyük yaraları onlar almış olabiliyorlar.

Kimler Online Terapiden Yararlanabilir? 

Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin, evinde interneti, bilgisayarı ses ve görüntü sistemi ya da cep telefonu olan herkes online terapilerden yararlanabilmektedir. Bunun için yalnızca teknolojik aletlerin evlerinizde bulunması yeterlidir. 

Bireyler bir noktada takılıyorsa, sürekli düşünüyor ve işin içinden çıkamıyorsa, günlerdir aklını kurcalayan herhangi bir şey ya da bir başka bu tarz onların günlük hayatlarını zorlaştıracak düşüncelere sahip olan herkes terapi alabilmektedir. Bazen bazı insanlar hiçbir problemleri olmamalarına rağmen yine de terapi alırlar. Bunun sebebi aslında onların terapi sayesinde oldukları kişinin çok daha üstüne çıkarak hayat koşullarını en iyi hale getirmeye çalışmasıdır. Günümüzde bu düşünceyle terapiye giden insanlara sık rastlanır.

Peki, Ya Ne İşe Yarar? 

Online terapiler, bireylerin günlük hayatta kendilerine sorun ettiği her ne varsa psikologların yardımlarıyla birlikte bu sorun ortadan kaldırmaya çalışılır. Gerek ilaçlarla gerek sohbet edilerek bu problemler çözmeye çalışılmaktadır.

Bazı zamanlar online terapilerin her ne kadar etkisiz olduğunu insanlar düşünüyor olsa da aslında bu bir ön yargıdır. Online terapiler yalnızca ama yalnızca kişinin kendine olan inancına bağlıdır. Ondan sonra doktorun yeterli bilgiye ve alanında uzmanlaşmış olması da elbette önemlidir.

Danışanların Merak Ettiği O Konu; Online Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadar?

Ücret konusu aslında günümüzde hemen hemen her şeyde aynıdır. Sizler gidip en iyi doktorları, online terapi denilince akla gelen ilk Türkiye'nin bir numaralı uzman doktorunu seçerseniz elbette fiyat artacaktır. Fakat aslında bu durum iyi doktor ve kötü doktor olarak ayrılmamalıdır. Aslında tüm doktorlar kendi alanlarında en iyisidirler. Sizler danışanlar olarak sorununuz her ne ise öncelikle onu tespit edin. Cinsel bir terapi mi istiyorsunuz yoksa aile terapisine mi ihtiyacınız var?  Bunu belirledikten sonra detaylı olarak internet üzerinden doktor araştırması yapabilirsiniz.

Günümüzde özellikle online terapi alanından net bir rakam vermek oldukça zordur. Kimi psikolog seans ücretleri 100 TL gibi bir rakam iken kimisi de seans başına 500 TL olabilir. Bu durumda net bir fiyat belirlemek oldukça zordur. Detaylı fiyat bilgisi almak için sizlere en yakın psikiyatri kliniğine giderek ya da internet üzerinden araştırarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yayımlama Tarihi: 19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2023
Yayımlama Tarihi:
19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
16 Şubat 2023

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle