Online Terapi Yararlımı?

Online Terapi Yararlımı?

Günümüzde giderek yaygınlaşan internet kullanımı her şeyin giderek online sisteme dönüşmesine izin verir niteliktedir. Online eğitimler, dinletiler, söyleşiler ve tedavi mümkün hale gelmiştir. Online tedavi yöntemleri her geçen gün giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle konuşularak yapılan tedaviler, online tedavi yöntemine çok uygundur. Online Terapi, yoğun çalışma hayatında psikolojik destek almak için yeterli zamanımız olmadığında çevrimiçi terapi bize yardımcı olabilir.

Özellikle pandemi sürecinde, ofise gelinemediği durumlarda, psikolog bulamadığımız durumlarda Online Terapi yardımcı olabilir. Online Terapi sırasında konuşarak, yazışarak birebir gerçek bir seansla terapi alabilirsiniz. Online Terapi seansında, danışanınızdan terapi alabildiğiniz gibi, istediğiniz terapisti de seçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Online Terapinin 7 Faydası: Nedir ve Nasıl Başlanır?

Online Terapi Seansı Yararlımı 

Yüz yüze terapiye göre, online terapinin faydası her zaman bir karşılaştırmaya maruz kalmaktadır. Online Terapi bu karşılaştırma sırasında hep ön yargısal bir değerlendirmelerde, etkisi az bulunsa da, terapi seansının etkisinin online olması ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Online Terapi değerlendirildiğinde aslında etkili sonuçlar verdiği açıktır. Kişilerin ofise gidemediği durumlarda online terapi oldukça hızlı ve pratik bir yoldur.

Yolda geçireceğimiz süreler, sıkışık bir planlamanın icinde seansın olması bizi yetişme gibi strese sokar. Online Terapi ile hem zamandan hem de yoğunluktan kurtulmuş olursunuz. Daha çok vakit bulma şansınız artar.  

 Terapi seansına gitmek çoğu kez caydırıcı olabiliyor. Evden çıkıp terapi seansına gitmek ulaşım zorlaştığında psikolojik olarak iptal ve erteleme gibi davranış eğilimleri gösterilmesine sebep olabiliyor. Online Terapi bu anlamda, kişilere yardımcı olmaktadır. Online sisteme girerek evden çıkmanıza gerek kalmadan, terapi seansınızı evinizde rahat bir şekilde alabilirsiniz. Online Terapi ’nin normal seanstan hiçbir farkı yoktur.

Yüz yüze konuşma ve görüşme online olarak devam etmektedir. Bu sistemin bir avantajı da, kendi evinizde rahat bir ortamda hiç bir yol ve ulaşma stresine maruz kalmadan kolayca terapinizi gerçekleştirmeniz olacaktır.  

İlginizi çekebilir: Online Terapi Süreci Nasıl Olmaktadır?

Online Terapide Ulaşım Kolaylığı 

Online Terapi birçok yönüyle, gerçek bir terapidir. Seanslarınızın süresi yine normal terapide olduğu gibi online olarak da aynı şekilde devam eder. Kişilerin erişilebilirliği ve sağladığı kolaylıkla, online terapi hizmeti her geçen gün önemini arttırmaktadır. Aynı zamanda yurt dışında yaşayan vatandaşlar terapiye ulaşmak için sıkıntı duyabilir. Yurtdışından Türkiye sınırları içerisinde bulunan Online Terapi sistemine girerek bulunulan yerde seans alınması mümkündür. Online sistemin oldukça geliştiği günümüzde, soru cevap, direkt konuşma gibi kolaylıkların mümkün olması kişilere kolaylık sağlamaktadır.   

Dünyanın neresinde olursanız olun, Online Terapi ile seans almak çok kolay olacaktır. Zaten terapinin amacı rahatlatmak olduğu için, önceden ön bir rahatlama ile terapiye girerek tam olarak hiç bir etki altında kalmadan kendinizi ifade edebilirsiniz. Ayrıca ülke icinde, ulaşım olanaklarının imkansız olduğu yerlerde online terapi ile seans almak oldukça kolay ve ulaşılabilir boyuttadır.

Yayımlama Tarihi: 21 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi: 4 Ekim 2022
Yayımlama Tarihi:
21 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi:
4 Ekim 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle