Online Terapi Nasıl Yapılır?

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Günümüz şartlarında insanlar yoğun iş temposu ya da kalabalık şehir hayatından bunalabilirler. Artık hayatımızda birçok sorun ve stres yaratabilecek bir çok olaya maruz kalmaktayız. Bazı durumlarda ise artık kendimizi rahat hissedemez ve mutsuz bir yaşam sürmeye başlarız. Her insanın farklı farklı sorunları olabilmektedir. Hayatın akışı içerisinde ise profesyonel bir yardım almak bizlere en son ihtimal gibi gelebilir. Ancak erken konulan tanılar ve erken başlanan tedaviler kısa sürede çözüme ulaşarak bizleri eski haline getirebilir. Hayatın koşuşturmacasında ise çoğumuz bir psikoloğa gitmeye vakit bulamayız. Bu gibi durumlarda ise online terapi hizmetleri devreye girer. Online terapi vakti olmayan insanların internet üzerinden aldıkları yüz yüze bir hizmettir.

Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

Kalabalık şehir ortamında yaşamın zorluklarından birisi de ulaşım sorunudur. Bir yerden bir yere gitmek hem eziyet hem de çok zordur. Psikolojik destek almak isteyen insanlar en çok da psikoloğa gitmekte zorlanırlar ve belirli bir süre sonunda da ulaşım sıkıntısını bahane ederek terapiye devam etmezler. Bu da tedavinin yarıda bırakılmasına ve sorunun tam olarak çözülmemesine sebebiyet verir. İş yaşantısından da bazı insanlar fırsat bulup ve vakit ayırıp da psikolog yardımı almak için terapilere gelmekte zorlanırlar.

Ulaşımın yarattığı zaman kaybını göze almak zordur. Bu tarz tedaviler belirli aralıklar ile devam gerektirdiğinden dolayı bir psikologdan yardım istemek pek de mümkün olmaz. Bu tarz durumlar online terapiye avantaj sağlar. Terapinin kolay ulaşılabilir olması onu cazip hale getirir ve tedavi sonuna kadar devam edebilme şansına sahip olur. Sizlerin de vakit sıkıntılı ya da ulaşım gibi bazı problemleri bulunuyor ise online terapi yöntemini deneyebilirsiniz. 

Online Terapiyi Kimler Tercih Ederler?

Psikolog yardımı almak isteyen kişilerin çok sıklıkla karşılaştıkları engellerden birisi de ulaşım ve zaman sıkıntısının olmasıdır. Salgın hastalıkların baş gösterdiği şu günlerde ise insanlar kalabalık ortamlardan uzak durmaya çalışırlar. Psikolog yardımı almak isteyen kişiler ise gerek toplu ulaşım gerekse başka bir kapalı ortamda bulunmadan kaçındıkları için online terapi seçeneğini kullanırlar. Online terapide sizin istediğiniz zaman dilimi içerisinde sean düzerek devamlılık sağlanır. Esnek zaman seçeneğinden dolayı ise hasta kendisini rahat hisseder ve ulaşım sorunudan kurtulmuş olacaktır.

Online Terapi Faydalımıdır?

Online terapi yüz yüze olmasından dolayı ise psikolog ofisine gitmiş kadar rahatlık sağlar. Salgın  hastalık riskinden dolayı dışarıya çıkamayan hastalar için ise biçilmiş bir kaftandır. Online terapiye bu şekilde ulaşmak ise seanslarını devamlılığı açısından da çok önemlidir. Kolay ulaşıldığı için hasta seanslarını kaçırmaz ve devam eder. Bu devamlılık neticesinde ise sorunların kaynağına inilerek en kısa zaman içerisinde problem çözüme kavuşur. Online terapiye devam eden sayısı yüz yüze ofis ortamında devam edenlere kıyasla daha fazladır.

 

Yayımlama Tarihi: 15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle