Online Pedagog

Online Pedagog

Pedagoglara olan ilgi, son yıllarda artan bilince bağlı olarak gelişim göstermiştir. O ile 12 yaş arası çocukların her türlü sosyal, duyusal, bilişsel faaliyetlerinde etkili tedavi ve tetkik yöntemlerini uygularlar. Edebiyat Bölümlerinin psikoloji ya da Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık bölümlerini bitirmek gereklidir. Halk arasında yanlış kanılardan birisi de psikiyatr ile psikolog arasındaki ayrımın yapılmamasıdır. Zihnin işleyiş ve yapısal bozukluklarının ilaçla tedavisinin gerekli olduğu durumlar, psikiyatrların ana konuları içerisindedir.

Çocuğun yaşına uygun hareketleri yapması beklenir. 0-2 yaş çocukları duyumlara dayalı işlemler yaparken, yürüme, konuşma da ilk bu dönemde ortaya çıkar. 2-7 yaş arası işlem öncesi dönemler, 7-11 yaş arası da somut işlemlerin yapıldığı dönemlerdir. Çocukta soyut düşünme ancak 12 yaşından sonra gelişecektir.

Bu yaş aralıklarında yapması beklenen hareketleri yapmayan ya da geciken çocuklar için önerilen pedagoglardan online destek alınmasıdır.

Online Pedagoglara Rahat Erişim

Yoğun iş hayatı, hızlı yaşam döngüsü, ruhsal sorunların tedavisi için uzman desteği almayı ertelemeye yol açar. Bazı kişiler için de evden çıkmak başlı başına bir zorluk yaratır. İç direncini toplayıp terapiste gitmeyi planlayan kişiler, randevu günü bu direnci gösteremeyebilir. Online terapiler, bu sorunun önüne geçecektir. Ev rahatlığında internet erişimi sayesinde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarlar vasıtasıyla terapi hizmeti alınabilir.

Online terapi alan kişilerin büyük çoğunluğunun bu hizmetten memnun kaldığı gözlemlenmiştir. Pandemi sürecinde yaygınlaşan online konuşmalar, iş görüşmeleri, dersler ve bazı sağlık görüşmeleri yeni yaşam normallerimiz olmuştur. Çocuk ve gençlerin danışmanı olduğu pedagog ile online erişim tabanlı programlardan rahatlıkla istenilen saatte hizmet almak mümkündür.

Ruhsal Problemlerin İhmal Edilmemesi

Endişe, kaygı ve depresyon problemlerini günümüzde çok sık duymak mümkündür. Sanayi Devrimi ile birlikte pek çok sosyolojik problem ve ruhsal dalgalanmalar insanoğlunun yaşantısına girmiştir. Çalışan annelerin yoğun çalışma hayatı, çocukların bebeklikten itibaren kreşlerde bakım ve eğitim görmesini gerekli kılmaktadır. Ailelerde eğitim düzeyinin yükselmesi, çocukların bilişsel ve zihinsel gelişiminde daha dikkatli davranmalarını sağlar.

Çocuklarda davranış farklılıkları, normalden sapan durumlar karşısında da pedagoglardan yardım alma ihtiyacı doğar. Annelerin bu konuda bilinç düzeyinin yükselmesine bağlı olarak pedagoglara olan talep te artış gösterir. İlk çocukluk, ergen psikolojisi, bağımlılık tedavileri, konuşma bozuklukları gibi çok farklı dalda hizmet almak mümkündür.

Ev Rahatlığında Uzman Pedagog Hizmeti

Küçük çocukların evlerden çıkarılması son derece zordur. Onların ev rahatlığında hatta oyuncakları ile birlikte odalarında terapiye katılmaları son derece rahat olmaktadır. Online pedagog hizmetinde küçük yaş çocuklar, terapiyi oyun olarak algılar. Çocuklar ev rahatlığında, tanıdık ortamlarda çok daha kolay kendilerini ifade ederler. Dikkat eksikliği, hiperakitivite, oyun terapisi, kıskançlık gibi çok farklı konularda pedagog hizmeti almak söz konusudur. Online terapilerle çocukların gelişimi rahatlıkla gözlenir.

 

Yayımlama Tarihi: 15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle