Online Görüşme Programları 

Online Görüşme Programları 

Teknoloji ağı gün geçtikçe gelişimini sürdürmektedir. Bu gelişim ywldfkm6, tablet, pc, bilgisayar gibi teknolojik ürünlerde sık sık karşımıza çıkmaktadır. İnsanların en çok zaman harcadığı ürünler olduğu için üzerinde en  fazla çalışılan ve karşılığında birçok gelişmeye şahit olmaktayız.

Bu gelişim ağlarının başarısı da özelikle dünyayı kasıp kavuran, herkesi etkisi altına almayı başaran korona virüstür. Korana virüs insanları eve kitlenmeyi başardığı için çoğu zaman alışveriş yapmak için bile dışarı çıkmak zorlaştı. Hal böyle olunca insanlar cafe, Restoran, iş yerleri gibi alanlarda görüşme yapamadı. Mecburi olarak teknolojinin güzelleri ile tanışma imkânı bulduk.

Home-Ofis, İş görüşmeleri, Konferanslar Artık Programlarda! 

İnsanlar gerçekleştirilmesi gereken toplantı ve konferansları pandemi zorlukları yüzünden gerçekleştiremediler. Buna bir çözüm yolu bulunması gerekiyordu çözüm olarak evlerde bilgisayar, tablet ve telefonlara yoğun şekilde dört bir yandan sarıldılar. 

Toplantı ve konferanslar dışında iş görüşmeleri de aksamaya uğradı. İnsanlar mülakata, görüşmelere kıyafetlerini giyerek donanımlı bir şekilde de firmalara, kurumlara giderek bu görüşmeleri gerçekleştirirlerdi.

Bu ve benzeri toplantı, konferans, iş görüşmeleri aksamaya uğradı buna bir çözüm yolu bulunmalıydı, aksi halde insanlar görüşmeler yapamayacak ve birçok sektör sekteye uğrayacaktı bir yandan işsizlik artışları da devam edecekti.  Pandeminin getirdiği değişikliklerden birisi olarak telefonlara dört koldan sarılarak online görüşme programları için uygulamalar indirmeye başladık. Bu uygulamalar sayesinde görüşmeler başlamış oldu.

Online Görüşme Programları Nelerdir? 

Online görüşme gerçekleştirmek için birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar hayatımızı kolaylaştırması yönünden ön plana çıkmaktadır. Mesela pandemi şartları gereği görüşmeleri gerçekleştiremeyen görüşmeler bazı uygulamalar, programlar aracılığı ile gerçekleştirilir.

Bunlara örnek verecek olursak: Whatsapp, facebook messenger, skype, spike, tox, jitsi, viber, facetime, wire, google duo, line, google hangouts, wechat, nimbuzz, tango vb. Şeklinde uygulamalarımız bunlara örnektir. Bunlar içerisinde şüphesiz en sık kullanılanlar whatsapp, facebook messenger ve skypedir. Skype, whatsapp ve facebook messenger gibi uygulamalardan sonra en sık kullanılan uygulamasıdır.

Önceki yıllarda Skype en çok kullanılan programlardan biriydi. Daha sonra watsapp en sık kullanılmaya başlanan uygulamalardan biri haline geldi. Bu şekilde kişiler ücretsiz bir şekilde görüntülü görüşme imkânını yakalamış oldu. Spike uygulaması özellikle firmalar için ideal programlar arasında yer alır. Çalışanlar için ekipler arası iletişimi kolay bir şekilde sağlıyor. Viber de diğer taraftan pc de görüntülü konuşma için tercih edilen bir diğer programlardan birisidir. Facebook messenger da görüntülü kalitesinin çok iyi olmasının yanında istediğiniz her kişiyle bağlantı kurma kolaylığı sunuyor. 

Online Görüşme Programlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Öncelikli olarak bu uygulamaları tercih edip evden bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız iyi bir İnternet alt yapınızın olması gerekecektir. Çünkü görüşmeler esnasında sık sık giden internet karşı taraf açısından hoş karşılanmayacaktır. 

Kılık kıyafet ve arka planda diğer dikkat etmemiz gereken noktalardır. İşe, görüşmeye nasıl gidiyorsak o hassasiyet ile giyinmeliyiz. Arka planda da gözü yormayan sade eşyalar tercih edilmelidir. 

 

Yayımlama Tarihi: 19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle