Online Görüşme Nasıl Yapılır? 

Online Görüşme Nasıl Yapılır? 

Online görüşmeler, hayatımıza covid-19 virüsü ile birlikte girmesiyle yeni bir çağın açılmasında oldukça rol oynadı. Özellikle psikoloji alanında çok yükselişe geçti. Danışanlar artık doktorları ile evden, oturdukları yerlerden resmen görüşebiliyorlar. 

Online görüşmeler doktora ve danışana bağlı olarak çok iyi sonuçlar da verebiliyor. Yalnızca sonuçları etkileyen önemli iki unsur var. Birincisi danışanın kendine olan inancıdır. Danışan, kendine inanırsa değil online görüşmelerde yalnızca telefon görüşmeleri yapılsa bile düzelmek için çalışıp çabalarsa çok kısa sürede düzelecektir. İkincisi ise doktordur. Doktor her ne kadar hastasının üstüne düşerse ne kadar onun yaşadığı ruh halini anlamaya çalışır ve onun iyi olması için dil dökerse aynı şekilde o hızda iyileşme sağlanacaktır. 

Günümüzde artık yeni yeni ortaya çıkan online görüşmeler oldukça işe yaramasına yarıyor fakat bu görüşmelere nasıl giriliyor? Danışanların oldukça merak ettiği bir konu da bu. Nasıl ve nereden giriliyor?  

Online Görüşme Hazırlığı İçin Neler Yapılmalı?

  • Ortam Seçimi: Öncelikle online görüşme yapabilmeniz için evinizde boş bir alan seçin. Bu ister yatak odanız ister salon isterseniz de mutfağınız olabilir. Aynı şekilde görüşmelerinizi dışarıda da yapabilirsiniz. Nerede olursanız olun yeter ki rahatlıkla konuşabileceğiniz, düşüncelerinizi aktarabileceğiniz bir yer olsun.
  • İnternet Kontrolleri: Görüşme yapacağınız yeri seçtikten sonra bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da cep telefonunuzdan giriş yapacaksanız internet kontrollerinizi sağlayın. Bulunduğunuz ortamda internet çekiyor mu? Çekiyorsa kaç çekiyor? Tam mı çekiyor yoksa az mı? Online görüşmeler direkt olarak internet üzerinden yapılacağı için bu konuda ekstra özen göstermelisiniz. Gerekirse modem kablonuzun önünde bile görüşme yapabilirsiniz. Çünkü siz, doktorunuza bir şeyler anlatırken eğer ki kesilirse çok sağlıksız bir görüşme olacaktır. 
  • Kulaklık ve Görüntü Kontrolü: Görüşme esnasında doktorunuzun ya da görüştüğünüz her kim ise sizi rahatlıkla duyup görebilmesi açısından ses ve görüntü kontrollerinizi yapın. 
  • Online Görüşme Yapacağınız Uygulamaya Giriş Yapın: Skype, Zoom, Google Meet vb. Uygulamalara giriş yapın. Bu üç uygulama özellikle kullanıldığı için uygulama sahipleri bu platformları oldukça bilindik bir hale getirmiştir. Giriş yaptığınız zaman neyin nerede olduğunu bulmanız saniyelerinizi alacaktır. Sağlıklı bir görüşme sağlamak için görüşmeden 5 dakika öncesinde bu tarz online görüşme platformlarına girmenizde fayda var. 

Günümüzde Online Görüşme Alanları Nelerdir?

Online görüşmeler yalnızca psikoloji alanında değil birçok alanda yapılmaktadır. Eğitim ve psikoloji alanlarında özellikle son dönemlerde yükselişe geçmiştir. Bazen şirketler covid-19 virüsü nedeniyle kalabalık toplantılar gerçekleştirmedikleri için bu tür programlar ile toplantı yapmaktadırlar. Aynı şekilde bazen insanlar yalnızca sevdikleri ile görüşmek için bile online görüşme yöntemlerini kullanıyorlar. Aynı şekilde farklı şehirlerdeki arkadaşlar aynı gün ve saatlerde buluşamayacakları için online görüşme yöntemleri sayesinde her an beraber olabilmektedirler. Bu sayede online görüşmelerin günümüzde kullanılması herkes tarafından beğeni kazandı.

 

 

Yayımlama Tarihi: 19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle