Online Görüşme

Online Görüşme

Günümüzde herkes tarafından kullanılan, sevilen ve kolaylık sağlayan online görüşmeler bu sene oldukça yükselişe geçti. Online görüşmelerin hikâyesi, Covid-19 virüsünün gelmesiyle başladı. Birçok psikolog görüşmeleri, toplantılar, sohbetler, dersler ve hatta gırgır amaçlı bile online görüşmeler uygulandı. 

Oldukça kolaylık sağlayan bu görüşmelere dünyanın her yerinden katılmak mümkün. Hastayken, yoldayken, yemek yerken bile bu görüşmelere girip aktif olmak mümkün. İsteyen görüntüsünü açarak isteyen de sesini açarak online görüşmelere katılabilmekte. İşin en iyi tarafı o an müsait olamasanız bile görüntü ve sesi kapatıp görüşmelere katılmak da mümkün. Evinizde oturduğunuz yerden istediğiniz herkes ile istediğiniz konularda görüşmek ve konuşmak artık mümkün. Bütün bunları online görüşmeler ile yapabilirsiniz.

Online Görüşme Ne İşe Yarar?

  • Online görüşmelerin birçok faydası vardır. Örneğin covid gibi bulaşıcı bir rahatsızlık geçiriyorsunuz ve kimseyle görüşemiyorsunuz ve gitmeniz gereken önemli bir toplantı var. İşte bu noktada online görüşmeler devreye girmekte. Online görüşmeler sayesinde siz de toplantıya katılıyor ve uzaktan izleyicisi olarak toplantıdan faydalanabiliyorsunuz.
  • Psikolojik olarak problemleri olanları düşünün. Dışarı çıkmaktan bile korkan insanlar için oldukça faydalı bir durum. Online görüşme sayesinde bu hastalar bu durumdan kurtularak rahatlıkla dışarı çıkabilmektedirler.
  •  Düşünün ki birden fazla arkadaşınız var ve hepsiyle farklı şehirlerde yaşıyorsunuz. Bu durumda ne yazık ki aynı gün ve aynı saatlerde buluşmak oldukça zor olacağından online görüşmeler sağlanarak aynı bir sohbet, muhabbet havasında görüşmeler gerçekleştirilebilir.
  • Aynı zamanda özellikle eğitimde de online görüşmeler sağlanmakta. Canlı bir şekilde online olarak dersler anlatılıyor ve öğretmenler online olarak görüşüp toplantı yapabiliyor.

Özellikle Psikoloji Alanında Online Görüşmeler Yapılıyor?

Online görüşmeler özellikle psikolojik olarak sorun yaşayan bireyler için oldukça faydalı olmuştur. Her ne kadar online görüşmeler ve online terapilerin bazı kişilere faydası olsa da bazı kişilere ne yazık ki etki edememektedir. Bu durumda yüz yüze görüşmeler tercih edilir.

Online görüşmeler özellikle doğru bir doktor tarafından yapıldığında kişinin iyileşmesi kaçınılmazdır. Her ne kadar doktor iyi de olsa her zaman için kişinin iyileşmeye ve düzelmeye olan inancı da bu süreç içerisinde oldukça önem arz eder.

Kimler Online Görüşme Yapabilir?

Online görüşme yapabilmek için öncelikle evinizde mutlaka internet, cep telefonu ya da bilgisayar olmalıdır. Online görüşmeler teknolojik bu cihazlar ile yapılmakta. Bunların dışında başka herhangi bir kısıtlama yoktur. Yaş, cinsiyet fark etmeksizin herkes online görüşme yapabilir. Yalnızca bu cihazların kullanımını, hangi uygulamalardan online görüşme yapacaksanız o uygulamanın kurallarını ve kullanımını öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Özellikle bu zorlu covid sürecinde elinizden geldiğince yüz yüze görüşmelerden çok online görüşmelere katılın ve görüşmeleri siz yapın. Bir süre online görüşme yaptıktan sonra oldukça faydalı ve işe yarar olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Yayımlama Tarihi: 15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle