Online Fizyoterapist Desteğine İhtiyaç Duydunuz mu?

Online Fizyoterapist Desteğine İhtiyaç Duydunuz mu?

Yaşantımızın bir döneminde mutlaka bir fizyoterapistte ihtiyaç duyarız. Fizyoterapist ihtiyacı kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları hissedilmeye başladığı zaman ortaya çıkar. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon süreci uygulanan tedavi ve yöntemlerle ağrıyı azaltmaya ve sorunlu bölgedeki problemlerin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Ağrılar yaşam kalitemizi olumsuz etkileyerek, yaşamla uyum standardımızı düşürür. Özellikle günlük yaşam standardımızın kalitesi düştükçe, vücudumuzda ağırlık yorgunluk gibi semptomlar birikerek bazı kalıtsal problemler ortaya çıkarabilir. Bunlar romatizmal ağrılar olabildiği gibi, sürekli ağrı noktaları da yaratabilir. Bu gibi durumlar da bir uzman yardımı mutlaka alınması gereklidir.

Online Fizyoterapist Danışmanlarımızdan Hemen Randevu Almak İçinKidolog Fizyoterapist

Online Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümüne başvurarak direkt olarak gidebilir. Online olarak da randevu alarak da tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Kişilerin hastaneye gelmeden ihtiyaçlarına uygun tavsiyeler eğitim ve egzersizlerle şikâyetlerin giderilmesine yardımcı olunur. Online fizyoterapist vereceği egzersiz programları ve tedavi yöntemleriyle süreci başlatıp, yakından takip edecektir.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölüme geldiğiniz taktirde, online olarak da tedavi sürecine devam etmeniz mümkün olacaktır. İstenildiğinde, online olarak görüşme sağlanıp, randevu alınabilir. Online fizyoterapist kişilere özel programlara hazırlayarak, tedavi sürecini başlatır.

Kişiye özel hazırlanan programlar, telefon, tablet ve bilgisayarlara rahatlıkla indirilecek ve çalışılmaya başlanacaktır. Tüm eğitim materyalleri ilgili kişiyle paylaşılacaktır. İhtiyaç duyulduğunda her zaman doktorla iletişime geçilmeye müsait bir iletişim ağı geliştirilmiştir. Fizik Tedavinin en rahat olanı evde geçirilen ve yorulmadan yapılan tedavi süreçleridir. Fizik tedavinin evde olması pandemi süreci dolayısıyla daha güvenli hale gelmektedir. Doktora gitmek için fırsat bulamayan kişiler için geliştirilmiş programlar, başvuran kişilerin tedavi sürecini hızlandırmaktadır.

İlginizi çekebilir: Bebeklerde Motor Gelişimi

İlginizi çekebilir: Kaba motor becerileri nelerdir?

Online fizyoterapist, gerekli ekipmanları belirleyerek, görüntülü olarak çalışmaları başlatacaktır. Tedavi sırasında egzersiz bandı, serbest ağırlıklar, sopa, makara gibi ekipmanları önceden size bildirecektir. Ekipman desteği ile gerçekleştiren her egzersiz eksiksiz tedavi için önem taşınmaktadır.

Hangi Durumlarda Online Fizyoterapi

Özellikle masa başı çalışanlarda görülen kas ve iskelet sistemi ağrıları durumlarında online olarak tedavisi mümkündür. Postür bozuklukları, aşırı kullanım yaralanmaları, spor yaralanmaları, işe bağlı yaralanmalar, fibromiyalji sendromu, Bel ve boyun ameliyatları, diğer cerrahi uygulama sonrası için tedaviler, omuz diz dirsek cerrahisi ve diğer ortopedik cerrahiler sonrası için tedavi sureci, kondüsyon kazanımı için, kanser tedavi sürecinde, covıd sonrası, kronik hastalıklar, hareketsizliğin getirdiği ağrılar, geriatrik yaş grubu gibi problemler için online uygulama yapılır.

İlginizi çekebilir: Online Terapinin 7 Faydası: Nedir ve Nasıl Başlanır?

Online fizyoterapist, tedavi süreçlerinde kişisel programlara önem vererek, kişiye uygun tedavi seçenekleri uygular. Tedavi devam ederken her an doktorla kesintisiz iletişim mümkündür. Online tedaviler, genellikle ulaşımı zor olan bölgelerde bir şifa kaynağı olarak çok başarılı olmaktadır. Online tedavilerde, pratik ve hızlı çözümler her zaman kalıcı sonuçlar vermiştir. Online sistem birçok tedavi yönteminde başarılı olduğu gibi, fiziksel tedavide de başarı sağlamıştır.

Yayımlama Tarihi: 21 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi: 6 Ekim 2022
Yayımlama Tarihi:
21 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi:
6 Ekim 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle