Online Danışmanlık Nedir?

Online Danışmanlık Nedir?

Online Danışmanlık Gerçekten Faydalı Mıdır?

Online danışmanlık hizmeti almayı düşünen insanların birçoğunda başlangıçta soru işaretlerinin olduğunu biliyoruz. Özellikle son iki yıldır Pandemi ile birlikte hayatımızın neredeyse her alanında online danışmanlık almak kaçınılmaz oldu. Farkında olarak ya da olmayarak; iş hayatımızdan, spor alışkanlıklarımıza kadar birçok alandaki ihtiyaçlarımızı online olarak karşılamaya devam ediyoruz. Mobil yaşama bu kadar hızlı geçiyor olmak; hem yetişkin bireyler hem de çocuklar için bazı olumsuz yan etkileri de beraberinde getirdi.

Özellikle online eğitim sürecinden yüz yüze eğitim sürecine geçiş yapan öğrencilerde; dikkat ve konsantrasyon problemleri dikkat çekiyor. 8-14 yaş aralığındaki çocukların oyun oynama alışkanlıkları başta olmak üzere; okuldaki sosyal ortama alışamama gibi durumları da sıkça gözlemleniyor.

 Online danışmanlık hizmetlerinin sizin için uygun olup olmadığını değerlendirerek ilerlemek daha verimli olacaktır. Hiç yüz yüze danışmanlık deneyiminiz oldu mu? Öğrenci koçluğu, emzirme koçluğu, diyetisyen desteği ya da psikolojik danışmanlık olabilir. Herhangi bir alanda eğer kendi idealimizdeki disiplini oluşturamıyorsak; geçen her zaman kendi yaşam kalitemizi düşürmeye devam ediyor. Bir danışmanla birlikte yol almak; sizin bireysel olarak sağlayamadığınız disiplini kazanmanıza ve korumanıza yardımcı olacaktır.Bu konuda sadece danışmanlık hizmetinin yeterli olmadığı koşullar varsa; danışmanınız sizi daha derinlemesine bir teşhis ve tedavi için yol gösterebilir.Bu sayede hem doğru yönteme ulaşmış olursunuz, hem de zaman ve paranızı dengeli harcamış olursunuz. Bu nedenle danışmanlık hizmetleri binlerce insanın aktif olarak başvurduğu yöntemlerin en popülerleri arasında yer alıyor.

Online danışmanlık ihtiyacı ise sadece öğrenciler ya da psikolojik destek ihtiyacı hisseden kişilerde ortaya çıkmıyor. Aynı zamanda beslenme ve diyetisyen tercihlerimizde de hızlı bir artış görülmektedir. Hayatın günlük koşuşturmacası içerisinde zaman bulamadığınız ya da ertelediğiniz bu konulara artık eskisinden daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

Peki Online Danışmanlık Almaya Nasıl Karar Verebiliriz?

Online danışmanlık araştırması yaparken gerçekten işini iyi yapan uzmanlarla karşılaşmak genellikle kolay olmuyor. Karşınızdaki kişinin alanında ne kadar bilgili olduğunu ya da sizin probleminize çözüm sunup, sunamayacağını fark edebilmeniz gerekiyor. Buradaki en önemli faktör genellikle daha önceden bu hizmeti deneyimlemiş kişilerin görüşleri olacaktır.

Eskiden  danışmanlık almak için şehrimizde tanınmış bir uzmanın ofisine gidebiliyor ya da herhangi bir etkinlikteki konuşmasını dinleyerek fikir sahibi olabiliyorduk. Online gerçekleşen seanslar hakkında artık mekândan bağımsız bir şekilde işini en iyi yapan insanlara ulaşmak mümkün hale geldi.

Zamanınızı da genellikle karşılıklı olarak planlayabiliyorsanız; artık hep aklınızın bir köşesinde yer alan kararlarınızı ertelemenize gerek kalmıyor.

Online danışmanlık alacak olan kişinin yaşı, yaşadığı problemin derinliği gibi faktörler karar verme sürecinde etkilidir. Örneğin; klinik bir psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyorsanız online terapiler size sadece yol gösterebilir. Ama ne olduğunu anlamak istiyor ve bir yol haritası çıkartmayı hayal ediyorsanız sizin için fiyat performans açısından gerçek bir çözüm olacaktır.

Benzer şekilde belki çok yoğun stres ve kaygı yaşayan bir çocuğun tüm problemleri online olarak çözülemeyebilir. Buna kıyasla sınav senesinde olan ve düzenli bir desteğe ihtiyacı olan sınav öğrencileri için bulunmaz bir fırsattır. Çünkü öğrencinin zamanı çok değerlidir ve verimliliğini artırmak için online bir destek alması mükemmel olacaktır. Hem zamandan tasarruf eder, hem de performansını artırmış olur.

Kidolog: Yeni Nesil Online Danışmanlık Platformu

Online danışmanlık hizmetlerindeki bu; fark etme, araştırma ve karar verme süreçlerinizi tek bir platformda gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer yaşam kalitenizi iyileştiren birden fazla alanda, birden fazla uzmana kolayca ulaşabiliyor olsaydınız bu nasıl bir duygu olurdu?

Bununla birlikte daha önceden buradaki geniş uzman kadrosu hakkındaki deneyim ve yorumları da görebilseydiniz, en doğru ve faydalı kararı vermenize yardımcı olur muydu?

Şimdi, Kidolog ekibi olarak tüm bu ihtiyaçlarınızı, birden fazla uzmanla çözebileceğiniz bir platformumuz var.

Danışmanlık hizmeti almak zorunda değilsiniz; sadece bir göz atmak ve genel fikir sahibi olmak için buraya tıklayıp sitede gezinmeniz bile faydalı olacaktır.

 

Yayımlama Tarihi: 25 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022
Yayımlama Tarihi:
25 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi:
21 Nisan 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle