Online Cinsel Terapi Güvenilir Midir?

Online Cinsel Terapi Güvenilir Midir?

Online cinsel terapi konusunda destek ihtiyacı hisseden çiftler genellikle yaşadıkların sürecin güvenli bir çerçevede ilerleyip, ilerlemeyeceği konusunda endişe duyabilmektedir.

Bu konuda zaman zaman çiftlerden birisi ya da bazen her ikisi de önce kabullenmek ve destek almak konusunda detaylı düşünme eğiliminde oluyor. Bu durumun birden fazla sebebi olabileceği gibi başta; özgüven ve öz değer konusunda olası problemleri kişiselleştirmemeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Cinsel yaşamın herhangi bir sebeple sağlıklı olarak gerçekleştirilememesine ‘’seksüel disfonksiyon’’ denilir. Günümüzde yaklaşık olarak her 10 kadından 4’ü ve her 10 erkekten 3’ü hayatının bir döneminde seksüel disfonksiyon yaşıyor.

Seksüel disfonksiyon çerçevesinde incelenen birden fazla alan bulunmaktadır.

En yaygın olanlarını burada belirterek fark etme sürecinize katkı sunabiliriz.

* Libido Kaybı(Cinsel İsteksizlik)

*Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Problemleri)

*Prematür Ejakülasyon (Erken Boşalma)

*İlgi Kaybı

*Orgazm Evresi ile İlgili Sorunlar

*Özgüven Poblemleri

Cinsel terapi çerçevesinde ele alınan, yukarıdaki maddeler en yaygın cinsel aktivite sorunları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte hayatın normal akışı içinde olmadığı dönemler de çiftlerin cinsel yaşamını olmuşuz yönde etkileyebilir.

Her çiftin mutlu bir duygusal beraberlikle birlikte çiftlerin fiziksel ve cinsel yakınlığının da sağlıklı bir şekilde devam etmesi beklenir. Her iki alandaki muhtemel sorunlar başta ilişkili görünmese de diğer alanı etkileme potansiyeline sahiptir.

İnsan doğası gereği, psikolojik, sosyolojik ve toplumsal bir canlıdır.

Online cinsel terapi almak isteyen çiftlerin, öncesinde arkadaş çevresi, aile bireyleri ya da çeşitli kaynaklardan fikir sahibi olmaya çalıştığını fark ettik.

İhtiyaç duyabileceğiniz genel bilgileri bu makalede ulaşabilirsiniz.

Online Cinsel Terapi Nedir?

Online cinsel terapi kavramını anlamaya çalışırken öncelikle ‘’Cinsel Terapi’’ kavramına bir göz atalım. Cinsel terapi; temelde karşılıklı iletişim kurarak, açık paylaşım yapabildiğiniz ve uzlaşmacı bir yaklaşımla ilerleyen bir konuşma terapisidir. Cinsel terapi yapan kişiler, alanında uzman psikolog, psikiyatrist ve doktorlardan oluşan yetkin kişilerdir. Bir cinsel terapi seansı esnasında probleme sebep olan bileşenlerin fark edilmesi ve devamında bu çerçevede davranışların değişmeye başlaması hedeflenir. Online cinsel terapi süreci ortalama 5 ile 20 seans arasında sürebilmektedir. Bu süreçte çiftlerin kendileriyle yüzleşme, kabullenme ve daha sağlıklı bir cinsel aktivite için uygulayacakları bazı öneriler ortaya çıkmaktadır. Her cinsel terapi seansındaki tavsiyeler sadece katılan çiftler özelindeki öneriler olduğu için, bu size özel bir yolculuktur. Genel bir tavsiyeyi kendi cinsel yaşamınızda uygulamanız size değil; o tavsiyenin ortaya çıktığı çift için faydalıdır.

Online cinsel terapi yolculuğunda danışmanınızın bir rehber ve yol gösterici gibi hareket ettiğini hatırlayın. Çift olarak katıldığınız bu seansta partnerinizle bir arayış yolculuğuna çıkarsınız. Bazen kendinize dair, bazen partnerinize dair, bazen de sosyal çevrenizin oluşturduğu ortam nedeniyle problemlerinizin farkına varmaya başlarsınız.

Bu aşamadan itibaren çözüm de kendiliğinden yaşamınıza girmeye başlar.

Danışmanınız eğer biyolojik olarak bir rahatsızlığınız varsa bunun tespiti için siz ya da partnerinizi bir başka tıbbi branşa da yönlendirebilir.

Online Cinsel Terapi Uzmanımı Nasıl Bulabilirim?

Online cinsel terapi konusunda genellikle çiftler birlikte karar vermelidirler. Zaman zaman sadece bir partnerin bu desteğe olumlu baktığı ve diğerinin ise pek sıcak bakmadığı durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu doğal bir durumdur. Cinsel yaşamınızın daha iyi bir noktaya evrilmesi için çiftler birbirini yargılamadan araştırma sürecinde birlikte hareket edebilirler. Bu sayede size en uygun uzman danışmana ulaşmanız kolaylaşacaktır. Tabi ki terapiden göreceğiniz fayda da aynı oranda artacaktır.

 Online cinsel terapi araştırma sürecinde bir uzman konusunda güven ilk ön koşullardan birisidir. Bu kişinin bilimsel yetkinlik konusunda donanımlı olması ve aynı şekilde pratik yeterlilik konusunda birden fazla çifte fayda sunabilmiş olması önemli bir faktördür. Sadece akademik bilgisi yüksek ama pratik uygulama deneyimi henüz daha az olan uzmanlar sizin için doğru olmayabilir.

Kidolog; tüm bu birbirinden farklı bir arada değerlendirebileceğiniz yeni nesil bir psikolojik danışmanlık platformudur. Kidolog platformunda birden fazla erkek ve kadın uzmana ulaşabilirsiniz. Daha önceden seans alan kişilerin yorum ve değerlendirmeleri karar verme sürecinde size ışık tutabilir. Alanında uzman, birden fazla profesyoneli web sitemiz üzerinden inceleyip; iletişime geçebilirsiniz.

Ödeme güvenliği ve fayda kontrolü olan bu platformda doğru seçimi yapmanız oldukça kolaydır.

Online cinsel terapi deneyiminizin yaşamınıza, beklentilerinizin üzerinde katkı sunmasını diliyoruz.

Yayımlama Tarihi: 19 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle