Öğretici Ebeveynler

Öğretici Ebeveynler

Ergoterapi müdahalelerimizi belirleyen unsur birey-çevre-aktivite çerçevesidir. Çocuklarla gerçekleştirdiğimiz seanslarda bu çerçevedeki en önemli yapı taşı olan çevre kavramını ebeveynlerimiz oluşturur. Çocuklar için en verimli terapiyi gerçekleştirebilmek için ebeveynleri ve aile üyelerini aktif kullanmak çok önemlidir. Amacımız ebeveyn-çocuk arasındaki terapötik ilişkinin nasıl kurulacağını ebeveyne öğretmektir. Neden mi?

Hayatının ilk beş yılının çocuğunuzun gelişimi için çok önemli olduğunu biliyor muydunuz? Bu, yaşamın ilk beş yılı da yorucu ve genellikle keşfedilmemiş bir alan olduğundan, bunaltıcı gelebilir.

Uykusuz geceler, yemek yemeyi, yürümeyi ve konuşmayı öğrenmek… ebeveynliğin yapılması ve yapılmaması gerekenler arasında tökezlemek. Bu çok fazla!

Ama bunu yalnız yapmak zorunda değilsin. Her ailenin ve her çocuğun kendine özgü hikayesi vardır. Birlikte önce size sonra da çocuğumuza öğrenmeyi öğreten "Öğretici Ebeveyn" olacağız. 

Aileler sevgi dolu desteğe, kaynaklara ve bakıma eriştiğinde, hemen hemen her şeyi değiştirebilir. Bir çocuğu ve aileyi doğal ortamları olan evde gözlemlemek, ebeveyni oyunlar,sözlü ve sözsüz iletişim becerilerinde yönlendirmek bu yüzden önemlidir.

Kendi gelişen ailenizi inşa etmek için bana ulaşın!

Sevgilerimle.

Erg.İremnur Soylu

Yayımlama Tarihi: 16 Aralık 2021
Güncelleme Tarihi: 5 Nisan 2022
Yayımlama Tarihi:
16 Aralık 2021
Güncelleme Tarihi:
5 Nisan 2022

Merhabalar ben İremnur Soylu. Ergoterapi mesleğini seçmemin en önemli sebebi kendi duyusal farklılıklarıma, zihnimin ve ruhumun ihtiyaçlarına cevap aramamdı. İletişim yönüme, güler yüzlü ve sevecen oluşuma güvenerek çocuklarla mesleğimi birleştirdim. 3 seneyi aşkın süredir mesleğimle pediatrik rehabilitasyonda hizmet veriyorum.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle