Nasıl Bir Psikolojiye Sahip Olmalıyız?

Nasıl Bir Psikolojiye Sahip Olmalıyız?

Psikoloji insanların geçmişinden başlayarak ölümleri ne kadar onların peşinden gidecek olan bir gerçektir. İnsanlar nereye giderlerse gitsinler her zaman zihinlerini de yanlarında götürürler. O yüzden insanların kendilerinden kaçmaları yerine iyi ve düzgün bir psikolojiye sahip olmaları onlar için daha kalıcı ve iyi bir durum olacaktır. 

Nasıl bir psikolojiye sahip olmalıyız sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Elbette iyi bir psikolojiye sahip olmalısınız. Psikolojinin sağlam olmalı. Bu da öyle kolay gerçekleşebilecek bir şey ne yazık ki değil. İyi bir psikolojiye sahip olmak için gerekirse terapilere gidilmeli, bazı zamanlar eğer doktor şart görürse ilaçlar kullanılmalıdır. Aynı şekilde sizlerde kendi kendinizin terapisti olabilirsiniz. 

 İyi Bir Psikolojiye Sahip Olmak İçin Önce Sorunu Belirleyin

İyi de düzgün bir psikoloji sizin hayatınızın her yerinde yanınızda olacaktır bu sayede yapacağınız en ufak şeyden bile keyif alabileceksiniz. Eğer ki nasıl bir psikolojiye sahip olmalıyız sorusunun cevabını öğrenmek istiyorsanız ilk olarak sorununuzu belirleyin.

  • Örneğin; gün içinde çok mu ağlıyorsunuz?
  • Geçmişte yaşadığınız ağır bir travmanız mı var?
  • Kendinizi sürekli uyku halinde mi hissediyorsunuz?
  • Kendinizi sevmiyor ve aynaya bakmak bile istemiyor musunuz?
  • Aileniz ile birlikte yaşamak size ağır mı geliyor?
  • Maddi sorunlarınız mı var?

Sorununuz her ne ise önce bunu belirleyin ve bir kâğıda yazın. Ardından ikinci adıma geçin.

Çözüm Yollarını Düşünün

Örneğin maddi sıkıntı çekiyorsanız bir işe başlayın. Aileniz ya da arkadaşlarınızla aranız mı bozuk, karşılarına geçin ve onlarla konuşun. Kilonuzdan rahatsızsanız diyetisyene gidin. Sorunlarınız bu şekil küçük çaplıysa siz çözüm üretin. Fakat sorununuz sizi de aşıyorsa, günlerce bunu düşünüyor yiyemiyor, içemiyor ve uyuyamıyorsanız mutlaka terapilere gidin.

Bundan Sonrası Size Kalmış, İyi Olmak İçin Çabalayın...

İyi bir psikolojiye sahip olmak istiyorsanız sorununuz her ne ise bunun ortadan kalkabilmesi için çabalayın. Örneğin, uzman hekim ile görüşüyorsunuz ve size ilaç yazıyorsa bu ilaçları kullanabilirsiniz veya doktorunuzun size mutlaka yapın dediği şeyleri yapabilirsiniz.

Doğru Bir Psikoloji Çok Önemlidir

Nasıl bir psikolojiye sahip olmalıyız sorusunun cevabı aslında sizlerde saklıdır. Örneğin her şeye takıntılı olmamalısınız, çok duygusal olmamalısınız, her şeyi duymazdan gelmemelisiniz, çok düşünmemeli hayatınızı yaşamaya bakmalısınız. Eğer ki Bunlardan en ufak bir tanesi mi yapıyorsanız demek ki doğru bir psikolojide değilsiniz. En kısa zamanda iyi bir psikoloji için kendinizi düzeltmeye çalışın.

Nasıl bir psikolojiye sahip olmalıyız derseniz, iyi bir psikolojiye sahip olmalısınız. İyi bir psikoloji için bol bol okuyun, arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirin, sevgiliniz var ise birbirinize aşkınızı itiraf edin ve her konuda destek olun. Kısacası sizi mutlu edecek her ne varsa onun peşinden koşun. Böylece hayatı kendiniz için güzelleştirebilirsiniz.

 

Yayımlama Tarihi: 19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle