Mutluluk Veren Psikiyatrik İlaçlar

Mutluluk Veren Psikiyatrik İlaçlar

Mutluluk veren Psikiyatrik ilaçlar aslında gündelik hayatta makul dozda kullanılabilir. Tabii ki bunu yalnız başınıza doktorunuza danışmadan içmeniz, kullanmanız doğru olmaz ve sağlığınıza zarar verir. Makul dozda kullanılan stres ve ruhsal sıkıntılar vardır. Beynimiz bu gibi sorunlar ile baş edebilir. Bazı sorunlar beynimizin alışageldiği sorun çözme işlemleri işe yaramayabilir.

Antidepresan kullanımı öncelikle beyninizin işleyişini değişik bir şekilde etkiler ve bedende yaşattığı belirtileri kısmen azaltır. Kişinin duygu ve düşünceleri iyileşemediği kendini yetersiz bulduğu halde antidepresan kullanılabilir. Antidepresan bir süreliğine sizi mutlu bir hale sokabilir. Ancak bu hal sahtedir. İlaçların kullanımına bağlı olarak beynimiz de eski işleyişine dönmesi beklenmektedir. 

Mutluluk Veren Antidepresanlar Gerçek midir Sahte midir?

Mutluluk veren psikiyatrik ilaçlar ve psikolojik sorunlar insanları zor duruma sokan rahatsızlıklar arasında yer alır. Kötü zamanlar yaşayan, kötü günler geçiren kişiler psikolojik olarak etkilenebilir. Bu gibi sorunlar kişilerin zor durumda kalmasına sebep olur. Psikolojik rahatsızlıkları olan insanların tedavisi için zorlu bir süreç geçirmek gerekiyor.

Psikolojik rahatsızlıkları belirtileri hemen anlaşılabilir, çok açıktır. Mutluluk veren psikiyatrik ilaçlar ile tamamen sorunların geçmesi pek mümkün değildir. Kısa bir süre mutluluk verdikten sonra bağımlılık yapar ve artık mutluluk vermemeye başlar. Antidepresan ilaçların insanları mutlu ettiği hakkında birçok bilgi meydanda bulunuyor. Antidepresan ilaçları ağır birtakım ilaçlar arasında yer alıyor. Her ilaçta olduğu gibi antidepresan ilaçları da yan etki yaratabilir. Antidepresan ilaçları sakinleştirici özelliğe sahiptir. 

Antidepresanlar Mutluluk Verir mi? 

Mutluluk veren psikiyatrik ilaçlar gerçekten var mı ve gerçekten insanları mutlu ediyor mu? Antidepresanlar tam olarak mutluluğu ifade etmesi pek mümkün değildir. Bir süre sizi uyuşturur, düşüncelerinizin olumsuz yönde olması için beyninize sinyaller verir ve kendinizi bir süre iyi hissedersiniz. Buda size mutluluk veriyormuş gibi bir hissiyat verir.

Ancak bu doğru değildir. Kişilerin düşündükleri kötü şeyleri kafasından uzaklaştırmak ve bir nebze olsun sakinleştirmesi için antidepresanlar kullanılır. Bu ilaçlar sayesinde ruh sağlığında bozulmalar meydana gelen insanlar olumlu düşünerek iyileşme sürecine hızla giriş yaparlar. 

Yaşanan Mutluluk Durumu Gerçek mi?

Mutluluk veren psikiyatrik ilaçlar keyfi olarak kullanılmaz. Ancak kısa bir süreliğine mutluluk hissi verdiği bilinir. Yaşanan mutluluk durumu kişinin düşüncelerine bağlı olarak gerçek veya olağan dışı olarak nitelendirilebilir. Bu ilaçların etkisi hastanın mental durumuna göre farklılık gösterir.

Antidepresan ilaçların birçok çeşidi vardır. Her bir ilacın etkisi her bir hastada farklı bir şekilde gözükebilir. Antidepresan ile hasta da yaşanan duygular gerçekliği ifade edebilir. Bazı durumlarda ilacın etkisinin görülmesi mümkündür. Özellikle hasta sakin ve olumlu düşünebiliyorsa bu içtiği ilacın etkisidir. Ve bu gidişle hasta iyi olma yolunda ilerleme kaydeder.   

 

Yayımlama Tarihi: 19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle