Kitap Seçimi (İçerik Özellikleri) 

Kitap Seçimi (İçerik Özellikleri) 

Seçilen kitabın içeriği, açık ve net olmalıdır. İçerik ve biçim birbirini tamamlamazsa nitelikli olmaz. Destekleyici bir konu seçime ile duygu ve davranışlar geliştirilir.
Çocuğa dikte etmeyen, sezgisel olarak mesaj veren, duyumsatan içerikler seçilmelidir. Baskı, şiddet gibi konular övülmemelidir. Şiddet konusu işlenebilir fakat üzerine basılmamalı, şiddetle konu asla çözülmüş olmamalıdır. Abartılmış bir merak duygusu oluşturmaya çalışmak, kitabın değerini düşürür. Kitabın karakterinin çocuk olması yada küçük bir varlık olması dikkati çeker. Karakter mükemmel olmamalı, çocuk kahramanla özdeşim kurabilmelidir. 
Çocuklar kitaplarla düşünme sistematiğini geliştirir. Bu sebeple kitaplar yararlı bir ileti vermeli, sanat ve edebiyat değeri taşımalıdır.

Yayımlama Tarihi: 16 Ocak 2022
Güncelleme Tarihi: 5 Nisan 2022
Yayımlama Tarihi:
16 Ocak 2022
Güncelleme Tarihi:
5 Nisan 2022

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. Üsküdar Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Gelişim testleri, çocuk objektif testleri ve projektif testleri uygulayıcısıdır. Lisans eğitimi sırasında birçok kongreye katılmıştır.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle