Kimler Online Terapi Verebilir? 

Kimler Online Terapi Verebilir? 

Yaşanılmış olan birtakım travmalar veya hastalıklar hatta birtakım özel sebeplerde dahi insanlar terapi ihtiyacı duyar ve bu terapiyi hangi kanallardan kimlerden alabileceğini araştırırlar. Online terapi hizmeti alanında uzman ve gerekli olan eğitimi vermiş bireyler tarafından verilebilir. Psikoterapi eğitimi veren psikoterapistler tarafından verilen bu hizmet çoğu farklı metodu içerisinde bulunduran ve aynı zamanda başarıyı hedefleyen bir yöntemdir. Daha çok geçirilmiş olan travmalar terapi ihtiyacı doğursa da aslında insanlar birçok sebepten terapi alma ihtiyacı duyabilir ve terapistlere başvurabilir. Gerekli eğitimi almayan terapistlere başvurulması durumunda ise sonuç büyük başarı oranları sağlamayacak ve aslında çok işe yaramamış olacaktır. Bu yüzden dolayı kesinlikle alanında gerekli eğitimi alan ve uzmanlaşmış insanlarla çalışmanız gerekmektedir.

Online Terapi Kimlere Uygulanır?

Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda uygulanan terapi yöntemlerinde en büyük yeri çocuk terapisi kaplamaktadır. Çünkü insanlar çocuklarına kendilerinden daha fazla önem vermektedir. Ve çocuklarının geçirmiş olduğu birtakım sorunlar sıkıntılar ve hastalıkların kalan hayatları boyunca bir travma olarak karşılarına çıkmalarını istememekte bunun için yapılabilecekleri merak etmektedir. Tam olarak bu noktada karşılarına psikoterapistler çıkmaktadır. Alınması gereken psikoterapi eğitimini almış alanında uzman bu psikoterapistler terapi eğitimi vermeye yetkili olmakla beraber birçok farklı metod içerisinde çalışmaktadırlar. Başarı oranları genelde yüksek olmakla beraber insanların hafızalarında var olan olumsuzlukların hayatları boyunca yaşam kalitelerini olumsuz etkilememeleri yönünde çalışmalar yürütmektedirler. 

Nerelerden Terapi Hizmeti Alabilirsiniz? 

Günümüzde birçok terapist internet üzerinden de hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle covid salgınının insanları tehdit ettiği süreçte birçok insan evinden çıkmamayı hedeflemiştir. Tam bu noktada Online terapi birçok insan tarafından büyük ilgi görmüştür. Çünkü terapistlerin vermiş olduğu bu hizmet aslında evinizden dahi çıkmanıza gerek kalmadan alabileceğiniz bir hizmettir.

Çünkü internet üzerinden görüntülü olarak konuşmakta ve terapi hizmetinden faydalanmanıza olanak sağlamaktadır. Bunun için internette birden fazla terapist bulunmaktadırlar. Fakat hizmet almadan önce müşterilerin yazmış olduğu yorum bu bireylerin size güvenilirlik oranları hakkında fikir oluşturacaktır. Bu yüzden dolayı sizlerin de seçiminizi yapmadan önce kesinlikle müşteri yorumlarını okumanızı ve eski müşterilerinin veya hâlâ hizmet almaya devam eden müşterilerin hizmetten memnun kalma durumlarına bakmaları mutlaka gerekmektedir.

Terapi Sadece Online Olarak Mı Verilir?

Birçok terapist Online olarak terapi vermeyi daha mantıklı bulacaktır. Çünkü Online terapi hem sizlerin hem de terapistin evinden dahi çıkmadan gerçekleştirebileceği ve fazlasıyla basit bir yöntem olacaktır. Ama sadece internet kanalıyla bu işlem verilmez. Terapi hizmetlerini ofislerinde de veren birden fazla terapist bulunmaktadır. Arada fiyat farkı oluşabilmektedir. Fakat genelde fiyatlar aynı bantlarda olacaktır. Terapist ücretleri bireyin bireye değişmekte uygulamış oldukları yöntemler sahip oldukları eğitim ve başarılar fiyat belirlemelerinde bazı etkenlerdir. Genel olarak birçok terapistin ücreti de aynı bantta olmakla beraber başarılı kişiler tercih edilmelidir.

 

Yayımlama Tarihi: 15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
15 Kasım 2021
Güncelleme Tarihi:
10 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle