Gebelik Döneminde Diyetisyen Desteği

Gebelik Döneminde Diyetisyen Desteği

Belki uzun uğraşlar sonucu belki beklemediğiniz bir haber aldınız: “Gebesiniz!” Artık sizinle birlikte bir kişi daha var ve nasıl besleneceğiniz konusunda size yardımcı birisi var: Diyetisyeniniz.

Diyetisyen size nasıl yardımcı olabilir?

Gebelik süresince beslenmenizin düzenlenmesi, içeriğinin bileşim ve kalitesi hem sizin için hem de bebeğinizin sağlıklı olması için oldukça önemlidir. Artan enerji ihtiyacının ve besin ögelerinin iyi bir şekilde dengelenmesi ve gıda çeşitliğinin göz ününe alınarak hazırlanmış bir beslenme programı sayesinde hem gebeliğin daha sağlıklı bir şekilde sürmesini sağlar hem de fetal büyüme-gelişme için oldukça önem arz eder. Beslenme programını hazırlayan kişi de diyetisyendir. Diyetisyen; sizin gebelik durumunuzu, kilonuzu, gebelikte ortaya çıkabilecek hastalıkları (gestasyonel diyabet gibi), varsa hastalıklarınızı göz önüne alarak bir beslenme programı hazırlar, size gebelik döneminde beslenme eğitimi verir, haftalık kontrollerle beslenmenizde herhangi bir sorun olursa düzeltmeye yardımcı olur.

Gebelik sürecinde artan enerji ve besin ögesi ihtiyaçlarının bir diyetisyen tarafından düzenlenerek bir beslenme programı hazırlanması fazla kilo almadan veya kilo kaybetmeden daha sağlıklı bir gebelik süreci geçirmenizi sağlar.

Gebelik döneminizde online destek almak için tıklayınız.

Yayımlama Tarihi: 3 Haziran 2022
Güncelleme Tarihi: 9 Haziran 2022
Yayımlama Tarihi:
3 Haziran 2022
Güncelleme Tarihi:
9 Haziran 2022

"Sağlıklı Beslenme" oldukça bilgi kirliliğine sahip olan ve birçok kafa karışıklığına sebep olan bir alan olduğu için doğruları bir uzmandan öğrenmek önceliğimiz olmalıdır. Bildiğiniz "ekmeği tüketmeyi bırakmak"; "akşam 18. 00'dan sonra yemek yemeyi bırakmak" vb.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle