Evlat Edinme ve Emzirme

Evlat Edinme ve Emzirme

EVLATLIK EDİNEN ANNE NEDEN EMZİRMEK İSTİYOR ? 

Çünkü evlatlık aldığı bebek / çocuk ile gerçek bir bağ kurmak istiyor! Emzirmek aslında bu birbirine yabancı iki insan arasında öylesine mutheşem bir bağ kuruyor ki , bebeğin evlatlık edinildiği annesini sevmesi için , o annenin karnında dokuz ay yaşamasına ya da onun tarafından doğrulmasına ihtiyacı yok . Onun tarafından beslenmesi , emzirilmesi , bakımının onun tarafından yapılması , bu muhteşem bağı oluşturmak için en önemli faktörlerdendir.

' Emzirme beynin ve kalbin yaptığı bir iş ' aslında. Bunun için ne doğum yapmaya , ne memelere , ne yumurtalıklara , ne rahme ne de başka bir şeye ihtiyaç var. AŞK la yaptıktan sonra, bir bebeği değil birkaç bebeği bile emzirmek mümkün. Sadece bedeninize güvenip , , kaygı ve endişelerden uzak durup , deneyimli bir emzirme danışmanı ile çalışmak yeterli . Bu sonuca ulaşmada ki en önemli faktör elbetteki annenin isteği, çabası ve eşinden aldığı destek. Eşi ile tam bir uyum , AŞK ve işbirliği içinde olan annelerin emzirme süreleri daha uzun ve keyifli. Gerisini zaten bebeğinize duyduğunuz AŞK yapıyor.

ÖRNEK VAKA 

DOĞURMADI AMA EVLAT EDİNDİĞİ BEBEĞİNİ EMZİRDİ

Bu annne , literatüre geçen ilk vaka ! Hem doğurmamış , hem de evlat edineceği bebeğini emzirmek için bebeği almadan 6 ay önce süt üretimi için giriştiği hazırlık yolunda , öylesine süt üretmeyii başarmış ki , günlük üretim 3.ayda 300 cc yi bulup , buzluğu süt taşmaya başlayınca kendini süt bankasına bağış yaparken bulmuş ! Üstelik bu anne süt üretimi için herhangi bir hormonal ilaç dahi kullanmamış.

HEM BEBEĞİNİ EMZİRMİŞ HEM 1287 LİTRE SÜT BAĞIŞLAMIŞ

Bu anne 37 yaşında üstelik. İspanya 'da gerçekleşen bu olayda annenin daha önce bir düşüğü var. Ardından çocuk sahibi olamamış. Hiç emzirme deneyimi yok. Eşi ile tüp bebek tedavisi görmek yerine evlatlık almayı tercih etmişler ve onu EMZİRMEYİ BAŞARMIŞ . Sadece onu mu ? Sütünü bağışladığı her bebeğe dokunmuş aslında.. Elbette k bu başarı için bir emzirme danışmanı ile çalışmış. Onun duygusal desteğinin çok önemli olduğunu belirtiyor.İlk süt damlalarını 3.haftada görmüşler . Evlatlık aldığı bebeği 6.gün kendisine teslim ettiklerinde hiçbir zorluk çekmeden emzirmiş ve ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslemiş. Evlatlık çocuğu şuan 2 yaş civarında ve kendisi emzirmeye halen devam ediyor.

EVLAT EDİNMEDEN AYLAR ÖNCE SÜT ÜRETİMİ KONUSUNDA ÇALIŞIYORLAR

2010 yılından başka bir başarılı anne örneği verelim. Bu kez daha önce hiç emzirme deneyimi olmayan ve evlatlık aldığı prematüre ikizlerini emziren bir anne var . Elbette ki bu anne de bir emzirme danışmanıyla evlatlık almadan aylar önce süt üretimi konusunda çalışmaya başlıyor. Bebekleri aldığında günde 700 cc süt üretebilir hale gelmiş.

ONLİNE DESTEK ALMAK İSTEDİĞİNİZ HER AN YANINIZDAYIZ

Yayımlama Tarihi: 2 Mart 2022
Güncelleme Tarihi: 3 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
2 Mart 2022
Güncelleme Tarihi:
3 Mart 2022

1997 kocaeli doğumluyum. Sakarya üniversitesi ebelik bölümü mezunuyum. Aynı zamanda emzirme danışmanıyım. Anne bebek alanında ki eğitimlerime devam etmekteyim.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle