Emzirme Danışmanlığı Nedir?

Emzirme Danışmanlığı Nedir?

Bebeğin doğumundan itibaren anne sütünün bebek için temel besin kaynağı olması devamında emzirme sürecini meydana getirmektedir. Anneler bu süreçte emzirmeyi ne kadar doğru yaptıkları konusunda çeşitli sorular sormaktadır. Yine bebeğin doyup-doymadığı, bebeğin sağlıklı olarak emebilme işlevini yerine getirip-getirmediği, verimli bir emzirme sürecinin olup-olmadığı soruları da bu sürecin bir parçası olarak ebeveynlerin hayatına girmektedir.  İşte bu soruların cevabını ve emzirmenin nasıl ve ne şekilde yapılacağı durumu Emzirme Danışmanlığını ortaya çıkarmıştır.

Profesyonel bir uzmana danışmak hem anne için hem bebeği için içinde bulunulan süreci olumlu yönde etkileyecektir. Ebeveynlerin kafasında ki soru işaretleri de böylelikle Emzirme Danışmanları tarafından giderilmiş olacaktır.

Emzirme Danışmanlığı Nedir?

Emzirme danışmanlığı, emzirme süresi boyunca yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan annelerin bu ihtiyacını gidermek üzere gerekli eğitimleri almış kişilerce yapılmaktadır.

Emzirme Danışmanları Ne Gibi Sorunlara Danışmanlık Yapar?

 • Emzirme sürecine yeni başlayan annelerin endişeleri üzerine
 • Emzirme sürecinde zorluk yaşayan annelerin sorunları üzerine
 • Bebeğin memeyi emmemesi durumu üzerine
 • Sancılı ve ağrılı emzirme süreci üzerine
 • Sütün az yada fazla (dengesiz) gelmesi durumu üzerine
 • Annede oluşan meme ucu tahrişi ve yaraları üzerine
 • Sütün gelmemesi durumu üzerine
 • Emzirme sürecinde ki annenin psikolojik hali üzerine
 • Birden fazla bebeği emzirme süreci üzerine
 • Annenin emzirmeden çekinme ve kaçınma durumu üzerine
 • Daha rahat bir emzirme süreci için Emzirme Danışmanlarına danışmak anne ve bebek için sağlıklı olacaktır. Emzirme danışmanları bu konular üzerine yoğunlaşır, bu sorulara cevap verir.

Emzirme danışmanlığı bebek ve annenin bu süreci daha rahat ve konforlu geçirmesi için annelere öneriler verilen meslektir..

Emzirme Danışmanlığı Faydalı Mıdır?

Anne ve bebeğin, emzirme hali durumu boyunca karşılaştıkları sorunları çabuk, bilinçli çözebilmek ve süreci en rahat şekilde tamamlayabilmesi için özellik ile anneliğin ilk aylarında emzirme danışanından yararlanmak elbette ki faydalı olacaktır.

 • Emzirmeyi sağlıklı gerçekleştirmek
 • Bilinçli emzirme süreci içinde olmak
 • Annenin bebeği ile kuracağı iletişimin emzirme yolu ile daha sağlıklı ilerlemesi
 • Ebeveynlerin süreci rahat tamamlayabilmesi
 • Annenin kaygı ve endişelerinin giderilmesi gibi konularda Emzirme Danışmanlığından faydalanılabilir.

 

Emzirme Danışmanlığı Süreci Nasıl İlerler?

Emzirme Danışmalığı süreci, anneler arasında farklılık gösterebilmektedir. Burada ki farklılık yaş, fiziksel ve sağlık durumu ile doğrudan ilgilidir. Günümüzde emzirme danışmanından profesyonel şekilde yararlanan annelerin sayısı oldukça fazladır. Sürecin ilerleyişi burada doğrudan doğruya bireysel özellikler ile ilgilidir denilebilir. Annenin ve bebeğin sağlık durumu burada çok büyük bir etkendir. Kişiye özel planlanan ve programlanan terapi süreçleri faydalı olmaktadır.

Kidolog ve Emzirme Danışmanlığı

Kidolog, çocuk ve aile psikolojisi gibi farklı alanlarda hizmet verdiği gibi yine Emzirme Danışmanlığı alanında da uzman danışmanlardan oluşan bir ekip ile ebeveynlerin sorularını, sorunlarını, yaşadıklarını dinleyerek çözüm üretmektedir. Dilediğiniz Emzirme Danışmanını, online ortamda seçerek her an görüşme başlatabilirsiniz. Seans süreci anne ve bebeğin durumuna yönelik kişiye özel ve özenli olarak yürütülmektedir.

Yayımlama Tarihi: 27 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022
Yayımlama Tarihi:
27 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi:
20 Nisan 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle