Biberon Bebeklerde Meme Reddi Yapar Mı?

Biberon Bebeklerde Meme Reddi Yapar Mı?

Sevgili gebeler, sevgili anneler yenidoğmuş bebeğe annesinin memesi gerekli, plastik bir biberon değil. Hayal edin makinayla süt sağarken size bir duygu geçiyor mu?

Hayır. İşte bebeğiniz de memeniz yerine ilk plastik bir biberon ile hayata başlayınca sadece midesi doyuyor ya ruhu...

Peki Bu Durum Bebeklerde Meme Reddi Yapar Mı?

Tabiki ihtiyaç durumunda mama gerekli ise başlanmalı. Mama gerekli ise gerçek anne bebek dostu bir hekim veya ebeniz, hemşireniz doğru miktar ve dozda geçici bir süre başlayabilir. Eğer verilecekse sağılan süt veya mama yardımcı yöntemlerle verilmeli enjektör, kaşık biberon gibi. Bebek anne memesini tutarken dilini başka kullanır, biberondan emerken başka. Zamanla kafa karışıklığı ile en mücadele gerektirmeyen yöntem olan biberona doğru kayarlar...

Biberon bebeklerde meme reddine yol açabilir.

Pahalı markalardan aldığınız biberonlara,emziklere bebeklerinizin ihtiyacı yok. Genel sorun aslında bebeklerin doymaması olmuyor, ailenin bebeğinin doymadığı hissine kapılıp biberona ve mamaya hemen başlaması oluyor. Danışmanlıklara yapacağınız yatırım biberon ve mamalara yapacağınız yatırımdan kat kat daha uygundur, mutlaka yardım alın.

 

Yayımlama Tarihi: 19 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022
Yayımlama Tarihi:
19 Ekim 2021
Güncelleme Tarihi:
24 Şubat 2022

13 yıllık ebeyim. Profesyonel emzirme danışmanlığı,doğum koçluğu,bebek masajı ve hamile yogası uzmanıyım. Sizlere yardımcı olmak için artık buradayım :).

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle