Andulasyon Nedir?

Andulasyon Nedir?

Andulasyon nedir? Biyofiziksel özelliklere dayanan yeni bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi mekanik osilasyon ile kızıl ötesi derin ısının kombi-nasyonundan oluşmaktadır.

Andulasyon sadece belli bir organ ile sınırlı kalmamak ile beraber organizmanın tedavi sürecinde bütüncül bir etki sağlamaktadır. Almanya’da geliştirilen bu tedavi yöntemi tıp alanında uzman bilim insanları, üniversiteler ve hekimlerin ortak çalışmaları ile meydana getirilmiştir.

Andulasyon Nedir?

Zihinsel ve fiziksel dengenin sağlanmasına yönelik olarak sıkça başvurulan Andulasyon tedavisi, kişilerin obezite ile mücadelesinin yanı sıra; organizma sağlığı, hücre gelişimini sağlayan ve duygusal-ruhsal açıdan kişinin bedenine iyi gelecek işlevler sağlamaktadır.

Andulasyonun Özellikleri

 • Andulasyon aracılığı ile vücutta bulunan sıvıların sağlıklı bir şekilde salınımı sağlanır.
 • Andulasyon, otojen sağlık kaynakları ile kendi kendini iyileştirme mekanizmalarını etkinleştirerek kan ve lenf dolaşımının aktivasyonu için kullanılan çok etkili bir yöntemdir.
 • Andulasyon sayesinde organ ve dolayısı ile organizma sağlığı tekrardan sürdürülebilir hale gelir.

Andulasyon Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Andulasyon tedavisinden başta bu konuda tedavi ihtiyacı duyan ve vücudu, yaşı bu tedaviye uygun olan kişiler olmak üzere sporcu ve farklı meslek gruplarından insanlarda yararlanabilmektedir.

Andulasyon Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Andulasyon temelde vücutta ki organizmaların tedavi ve iyileşmesini sağlamaktadır. Kullanılan tedavi yöntemleri sayesinde vücut hücrelerinin yeniden tedavi edilmesini sağlar. Aynı zamanda andulasyon tedavisinin bir diğer etkisi ise vücudun kendi ağrı kesicileri olan endorfinlerin üretimini uyarması ve sinir sistemi üzerine etki ederek vücut ve zihni rahatlatmasıdır.

Andulasyonun Faydaları

Kan dolaşımını arttırması açısından, kan hücrelerine gerekli olan besinlerin taşınmasını sağlar. Andulasyon tedavisinde kan hücreleri birbirinden ayrılır. Bu sayede kan daha akışkan hale gelir ve besinler yeniden sağlıklı bir şekilde hücrelere taşınmaya başlar. Vücutta ki kan dolaşımın yavaşlaması durumuna da bu tedavi yöntemi ile önlem alınmış olur.

Vücudun rahatlaması açısından, andulasyon tedavi yöntemi yine oldukça faydalıdır. Kişinin kendini daha rahat ve ağrısız hissetmesi bu tedavi yöntemi ile sağlıklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Yoğun çalışma şekli, spor ve ağır aktivitelerde vücutta meydana gelen gerilim ve stresi de andulasyon yolu ile azaltmak mümkündür.

Hücrelerde pozitif enerji titreşimleri oluşturma  yolu ile meydana getirerek yine andulasyon ile hücrelerdeki enerji miktarının artmasını sağlanır bunun ile birlikte organlarda ve dolayısı ile insan sağlığı üzerinde olumlu bir etki meydana gelir. Bu yöntem vücudun etkili bir ağrı kesici için ihtiyaç duyduğu enerji olarak da tanımlanabilmektedir. Söz konusu hücrelerde meydana gelen titreşimler aynı zamanda vücudun doğal ağrı gidericisi olarak tanımlanan endorfin salınımı sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde uygulandığında endorfin düzeyindeki artış ağrıyı gidermede önemli bir etki sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra andulasyonun diğer faydaları:

 • Sağlıklı hücre yapısı
 • Daha az stress
 • Daha az gerginlik
 • Vücutta daha az varis oluşumu
 • Sağlıklı hücre yapısı
 • Fazla enerji
 • Sıkı bir cilt
 • Rahat ve kaliteli bir uyku
 • Uyku düzenini sağlama
 • Vücutta oluşan yararların daha hızlı iyileşmesi
 • Yorgunluk hissinin azalması
 • Sağlıklı bir metabolizma gibi konularda da andulasyon fayda sağlamaktadır.

Andulasyon tedavisi kişinin ihtiyacına göre ilerleyen bir süreç ile şekillenmekte ve tedavinin gidişatı da yine bu doğrultuda kişiye özel gerçekleştirilmektedir.

Yayımlama Tarihi: 26 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022
Yayımlama Tarihi:
26 Şubat 2022
Güncelleme Tarihi:
21 Nisan 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle