kidologlogo

Online Seans

Son yıllarda online seans şeklinde yapılan terapi görüşmelerine olan talep bir hayli artmıştır. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, yoğun iş temposu nedeniyle ayrılan zaman darlığıdır. Online terapi, pedagog görüşmeleri, son zamanlarda oldukça talep görmektedir. Salgın hastalık döneminde bazı online programlar ile yürütülen okul, iş konularına sağlık konuları da eklenmiştir. Sağlık konuları içerisinde doktorun röntgen ya da tahlile gerek duymayacağı bazı temel rahatsızlıklar içerisinde psikiyatr sorunları gelir.

Doktor tedavisinin yanı sıra terapi gerektiren klinik psikologların yürüteceği konular da bulunur. Özellikle konuşmaya dayanan terapiler için online seanslar son derece tercih edilen uygulamaların başında gelir. Online seanslara kişinin bulunduğu yerden rahatlıkla katılabilmesi önemli bir avantajdır.

Online Seansları Kimler Tercih Eder?

 

Online seansları en çok evden çıkmaya zorlanan yaşlı, bakıma muhtaç hastalar ile küçük yaş çocukları tercih eder. Genç ve orta yaş grubundan olup ta yoğun iş temposu nedeniyle, yüz yüze terapiye zaman ayıramayanlar da tercih eder. Online seanslar hem psikolog için hem de danışan için son derece rahattır. Evden çıkana kadar gelme fikrini değiştirecek hastalar da yer almaktadır. Bunların danışmanlık hizmeti alması son derece zordur.

Bulundukları yerde tedavi etmek onlar için çok daha rahat olacaktır. Online seanslarda en iyi neticeleri çocuklar üzerinde almak söz konusudur. Küçük yaş çocuklarının evlerinde kendini rahat ifade edeceği son derece açıktır. Tedavinin en önemli aşaması, sorunun tespit edilmesidir. Bu bakımdan erken tanı, erken tedaviye başlanmasını sağlar. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa da sonuç alma şansı o denli artmaktadır.

Online Seansların Başarısı

 

Günümüzde online seanslar, yüz yüze terapi kadar etkili ve başarılı olmaktadır. Uzman psikologlar, pedagoglar, psikiyatr görüşmeleri, hastanın bulunduğu yerde rahatlıkla yapılmaktadır. Kişinin rahat olduğu ortamlar, elbette ev ortamlarıdır. Bu ortamlarda kişiler kendilerini daha rahat ifade etme olanağına sahiptir. Bazı klinikler, tanışma seansı adı altında kısa görüşmeler yaparak, aydınlatıcı bilgi verirler. Bu görüşmelerin ilki ücretsiz olmaktadır. Hastanın olumlu izlenimine ve onay vermesine göre seanslar devam ettirilir.

Psikolojik Rahatsızlıkların Erken Evre Teşhisi

 

İnsan beden ve ruhtan oluşan komplike bir varlıktır. Beden sağlığının bozulması ruhsal sağlığı etkilediği gibi bunun tersi durumlar da söz konusudur. Ruhsal açıdan sorunları olan kişilerin tansiyonu çıkarken, uykusuzluk, baş dönmesi gibi vakaya göre değişen belirtiler oluşur. Tedavi edilmediği takdirde kişinin yaşam kalitesini düşürürken, iş gücü kaybına da yol açacaktır.

Ergenliğe geçiş, elektronik bağımlılığı, çocuklarda disleksi, dikkat eksikliği gibi bazı sorunlar da pedagogların yardımcı olacakları konulardır. Depresyon, baş edilemeyen kaygı sorunları, stres yönetimi gibi konularda mutlaka uzman psikologlardan destek alınması gerekir. Erken evre teşhis edilemeyen bazı rahatsızlıklar, zihnin bazı işlevlerini etkilemektedir. Bu konuda uzman psikolog ve pedagoglardan online hizmet alınması önerilir.

 

 

456569

Kişi Okudu

Kidolog
KidologLogo

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.