kidologlogo

Fantezi Nedir?

blog-img

TDK' ye göre fantezi; sonsuz, sınırsız hayal, değişik beğeni, değişik düşünüştür. 

Fantezi birçok alanda bulunur. Müzik, sinema, edebiyat, resim... Ama fantezi  denilince en çok  insanların aklına cinsel fanteziler gelir. Kelime anlamına bakılacak olursa fantezi sadece cinsellikde değil hayatımızın birçok alanında var. 

Alışılmışın dışında, kalıplardan bağımsız bir müziğe şahit olmuşsunuzdur. İşte o kalıplardan çıkıp değişik düşünceleri açığa çıkarmak bir fantezidir. 

İlginizi çekebilir: Dijital Flört Şiddeti

Fantezi; sonsuz, sınırsız bir düştür. İstediğinizi düşünüp, hayal edip, uygulayabilirsiniz. Bazen insanlar fantezi kurmaktan korkarlar bunun temelinde fantezinin ne olduğunu bilmemek vardır. Hemen herkes gün içerisinde veya uyumadan önce kendilerini hayal kurarken bulur. Bu hayallerin bir sınırı yoktur. Kişi hayalinde olağanüstü güçlere sahip olabilir, farklı bir bedene  geçebilir, bir hayvana dönüşebilir, uçabilir... Burada zaman, gerçeklik ve sınırlar yoktur kişi özgürdür ama bunun bir fantezi olduğunu bilmez. Bu kişiden bir fantezi kurması istendiğinde aklına sadece cinsel fanteziler gelir ve bundan utanıp sıkılır. Kendini suçlar, ruhsal problemleri olduğunu hatta kendinin bir sapık olduğunu bile düşünebilir. Oysaki az önce hayallerinde uçan, olağanüstü güçlere sahip olan bir insanı hayal etmesiyle cinsel bir fantezi kurması arasında hiçbir fark yoktur. Biri diğerinden daha masum yapmaz sizi. İkisi de aynı şeydir yani fantezidir. Bu yüzden fantezi kurmaktan korkmayın, hayatınızın her alanında olan bir şeyden niye korkup kaçasınız veya utanasınız ki? Fantezi bir sınırsızlıksa neden kendimizi bir kalıba oturtmaya çalışıp sınırlandırıyoruz ? 

Gülden Keleş

Paylaş

Nerede Olursanız Olun Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun