kidologlogo

En Zararsız Antidepresan

En zararsız antidepresan doğal yolla olan çözümlerdir. Doğal bir ortamda yürüyüş yapmak, müzik dinlemek, şarkı söylemek, yıldızları izlemek, herhangi bir enstrüman çalmak, kitap okumak bir hobi edinmek, en zararsız entidepresan  ilaçları bile kullanmaktan çok daha iyi yöntemler arasında yer alıyor. 

En zararsız antidepresan seçeneklerini araştıran kişiler ruh hallerinin düzelmesini isteyip en az zarar veren ilaçları kullanma eğilimi göstermek istiyorlar. Antidepresanlar masum insanı yatıştıran ilaçlar gibi gözükse de aslında beyinde ki sinir hücrelerine etki eder ve bütün vücudu entidepresan etkisi altına alır. Bu sebepten çok zor durumda kalınmadığı sürece doktorunuzdan antidepresan istemek için zorlama yapmayın. Doktorlar zaten ilk etapta hastaları, danışanları ile birebir konuşarak tedavi etmeye çalışırlar. 

En Zararsız Antidepresan Hangileri

Bütün ilaçların vücuda yararı olduğu gibi hepsinin vücuda zararı da vardır. Bir yandan tedavi ederken bir yandan da olumsuz sonuçlar doğurma eğilimi gösterirler. Antidepresanların ise hepsinin vücuda olumsuz yönde etki ettiği bilimsel açıdan açıklanmıştır. Ancak ilacın dozuna ve ilacın kuvvetli oluşuna göre daha da artış göstermektedir. En zararsız antidepresan bile doktor tavsiyesi üzerine alınmamalıdır. Bazı ilaçlar tamamen zararsız olmasa da en az zarar veren antidepresanlarin listesi aşağıdaki gibidir. 

  • Prozac 20 mg kapsül 
  • Lustral 
  • Duxet
  • Xanax tablet
  • Serdep 50 mg 

Bu ilaçların miligramı çok yüksek olmadığı için ve etken maddesi vücut içerisinde  bir tahribata neden olmadığı için diğer ilaçlara nazaran daha hafiftir. Ancak her türde bulunan antidepresanların bir süre sonra insan vücuduna bağımlılık yaptığı bilinmektedir. Bu yüzden tercih edilmesi pek önerilmemektedir. 

Lustral İlacının Etkileri Nelerdir?

Lustral antidepresanının çözüm bulduğu bir çok ruh hali şikâyeti vardır. En yaygın kullanılan ve en zararsız olan antidepresan olarak bilinir. Tablet ya da kapsül halinde satışı bulunan bu ilaç tok karın ile alınması gerekir. Herhangi bir yan etki oluştuğunda doktora başvurulması gerekilir. Lustral ilacı alerhik reaksiyonları tetikler. İlacın en belirgin yan etkileri arasında baş dönmesi yer almaktadır. Bunun yanı sıra terleme, bulantı şikâyetleri devam eder. 50 mg ya da 100 mg olarak doktorun uygun görmüş olduğu dozda kullanılmalıdır. 

Antidepresan Nedir?

Antidepresan ilaçlar en basit şekli ile depresyon tedavi edici ilaçlar olarak bilinirler. Fakat antidepresanlar yalnızca depresyonu tedavi etmek için kullanılmaz. Depresyonu tedavi eden tek ilaç grubu da antidepresanlar değildir. Antidepresanlar obsesif kompulsif bozukluklar, travma, yaygın kaygı bozukluğu, travma sonrası stres, bedensel belirtiler için antidepresanlar kullanılabilir. Depresyon tedavisinde ise eğer basit bir yol ve yöntem izlenebiliyorsa yalnızca evde tedavi edilerek giderilebilir. Antidepresan için illaki İlaç tedavisine gerek yoktur. 

Antidepresan Depresyon Tedavisi İçin Yeterli mi? 

Çoğu zaman hayır yeterli değildir. İlaçların işleyişi fizyolojik değişimler sağlayabilmektir. Bu sebepten ötürü doktorunuza danışmadan antidepresan kullanımına girişmeyin. Her bünyeye aynı depresyon ilacı verilmeyeceğinden dolayı da en sağlıklı olan uzman bir hekim tarafından verilen ilacın kullanılması olacaktır.

 

709341

Kişi Okudu

Kidolog
KidologLogo

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.