kidologlogo

Doğumdan Önce Ebe Desteği Almanın Önemi

Bir kadının en özel durumlarından bir tanesi doğum yapmaktır. Bu durum kadınların bir mucizeyi yaşamasıdır. Kadınların doğum yapması ile ilgili bazı ayrıntılara henüz tıp bile cevap verememektedir. Hamile kadınlar bu dönemde vücutlarında fiziki olarak ve mental olarak çok büyük değişimler yaşarlar. Bu durum bazen onların kendilerini iyi hissetmesine engel olur.

Bu durumu yaşayan kadınların bir desteğe ihtiyaçları vardır. Eski yıllarda hamile kadınlara bu destek yalnızca ebeler tarafından verilirken günümüzde yalnızca ebeler tarafından değil, terapistler tarafından da veriliyor. Böylelikle kadınlar bu dönemde kendilerini çok daha rahat ve doğuma hazır hissedebiliyor.

Hamilelere Ebe Desteğinin Fiziki Anlamda Katkıları

Anne olmak kadınlar için özel bir anlam ifade eder. Ancak her kadın doğum yapmaktan biraz korkar. Bazı kadınlar için bu korku daha büyüktür ve bir destek gerekir. Doğumunun rahat geçmesi için ne yapılması gerektiğini araştıran kadınlar için ebe desteği almak ve doğumu nasıl daha rahat yapabileceğine dair bilgi edinmek rahatlatıcı bir içerik taşır.

Yürüme, egzersiz yapma, doğum anında panik yapmama, beslenme, yatış pozisyonu gibi birçok bilgi ebeden alınabilecek bilgilerdir. Fiziki anlamda doğum yapmayı kolaylaştıracak hareketleri edinmek anne adaylarının sakin kalmalarını ve doğum paniğinden kurtulmalarını sağlayacaktır.

Hamilelere Ebe Desteğinin Psikolojik Anlamda Katkıları

Hamile kadınlar hamile olma dönemlerinde metabolik olarak birçok değişim yaşar. Bu değişimler bazen kadınların psikolojik anlamda da etkilenmelerine sebep olur. Vücut yapılarının bozulması, lekeler oluşması veya farklı değişimler anne adaylarının psikolojisinde de negatif katkılar oluşturacaktır. Ancak ebe desteği ile bu sıkıntıları yok etmek mümkün olur. Bir bebeğin hayatına girmesiyle hayatı bambaşka bir boyut taşıyacak olan anne adayına ebeler bu anlamda destek sağlar.

Bebek ile ilgili açıklamalar yapacak olan ebeler aynı zamanda anneye de moral ve motivasyon orderleri uygular. Anne adayı vücudunda oluşan bu değişimlerin geçici olduğunu ve bu durumun en büyük mutluluk için gerekli olduğuna inandıklarında mental anlamda da rahatlama ve pozitif düşünmeye başlayacaktır. Her kadının bir dönem yaşadığı bu zorlukla baş edebilmesi için ebe desteği doğru bir seçim olacaktır.

Ebe desteği için tıklayın.

339719

Kişi Okudu

Kidolog
KidologLogo

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.