kidologlogo

Anne Sütü Mucizesi

blog-img

Fotoğrafta gördüğünüz sütler, ikiz bebekler için annelerinden alınan sütlerdir. Soldaki sağlıklı, sağdaki ise hastalanan bebeğin süt örneğidir. İkiz bebekler de olsalar, annenin vücudu hangi bebeğin hasta, hangi bebeğin sağlıklı olduğunu biliyor.

Anne Sütü Mucizesi Nedir?

Anne sütü, bebeğin ihtiyacı olan minarelleri ve antikorları bebeğe göre üretir.
Önceliğiniz her zaman bebeğinizi anne sütü ile beslemek olmalıdır. İlk 6 ay bebeğiniz anne sütü dışında su dahil olmak üzere hiçbir ek besin tüketmemelidir. Lütfen kulaktan dolma bilgileri ve çevrenizin tavsiyelerini değil, doktorunuzu dinleyin. 


Anne sütü, bebeğinizin su dahil tüm ihtiyacını içerisinde barındırır. Sütünüz yok ise doktorunuza danışarak anne sütüne yakın mamaları kullanmalısınız.
Bebeğinizle ten teması, göz teması, dingin müzikler, sakin ortamlarda bulunmak süt üretimini olumlu etkiler. Çevrenizdeki baskıların yarattığı strestten uzak kalmaya çalışın.
Lütfen, çevrenizde hamile biri varsa doğum şekli, emzirip emzirmeyeceği, ne kadar kilo aldığı, çocuğa nasıl bakacağı gibi konularda konuşmayın. 
Anne sütünün kıymetini bilelim. Yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım. Stres yaratmaya değil, sakinleştirmeye odaklanalım.

Anne sütü ve diğer tüm konularda uzman desteği almak için tıklayınız.

Paylaş

Nerede Olursanız Olun Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun